Kontaktpersoner i Wienerberger

Kontakt

Tag kontakt til os ang. dit byggeri. Vi hjælper dig gerne videre.

Kontakt os

Her finder du kontaktdata på vores øverste ledelse, salgsafdeling og produktchefer.

Salgsafdelingen

Henrik Fuldby-Olsen Key Account Manager arkitekter/entreprenører Vest

Henrik Fuldby-Olsen

Key Account Manager, arkitekter/entreprenører Vest

T. +45 7013 1322
M. +45 2936 9927
henrik.fuldby-olsen@wienerberger.dk

Key Account Manager, entreprenører/forhandlere Fyn og Sønderjylland og Produktchef, tag

John Rudbjerg

Key Account Manager, entreprenører/forhandlere Fyn og Sønderjylland og Produktchef, tag

T. +45 7013 1322
M. +45 2294 2525
john.rudbjerg@wienerberger.dk

Miki Vagndorf Key Account Manager entreprenører/forhandlere Jylland

Miki Vagndorf

Key Account Manager, entreprenører/forhandlere Jylland

T. +45 7013 1322
M. +45 2349 9030
miki.vagndorf@wienerberger.dk

Janus Steenberg Key Account Manager Øst

Janus Steenberg

Key Account Manager, entreprenører/forhandlere København og Nordsjælland

T. +45 7013 1322
M. +45 2442 1322
janus.steenberg@wienerberger.dk

Salgskonsulent Vestsjælland Bornholm

Kim Geertsen

Key Account Manager, entreprenører/forhandlere Sjælland og Øerne

T. +45 7013 1322
M. +45 2165 0084
kim.geertsen@wienerberger.dk

Mikkel Gravesen Key Account Manager forhandlere Øst

Mikkel Gravesen

Key Account Manager, forhandlere Øst

T. +45 7013 1322
M. +45 6116 4012
mikkel.gravesen@wienerberger.dk

Postadresser

Wienerberger A/S
Rørmosevej 85
3200 Helsinge
 
Pedershvile Teglværk
Rørmosevej 85
3200 Helsinge
 
Petersminde Teglværk
Assensvej 154
5771 Stenstrup